Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna

Dotyk Julii - Tahereh Mafi

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna -> Lteratura nieromansowa(Autorzy) / Fantasy
Autor Wiadomość
madzikk86
Admin


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 1671
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 17:46, 23 Kwi 2013    Temat postu: Dotyk Julii - Tahereh Mafi




„Nie możesz mnie dotknąć – szepczę.
Kłamię – oto, czego mu nie mówię.
Możesz mnie dotknąć – oto, czego nigdy nie powiem.
Proszę, dotknij mnie – oto, co chcę powiedzieć”.

Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija.
Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha

*Zostałam przeklęta*
Mam niezwykły dar

*Jestem potworem*
Mam nadludzką moc

*Mój dotyk zabija*
Mój dotyk to moja siła

*Jestem narzędziem zniszczenia*
Będę walczyć o miłość

„Uzależniająca, pełna napięcia i niezwykle zmysłowa. Chciałabym tak pisać. Po prostu nie możesz się oderwać od lektury”. – Lauren Kate, autorka „Upadłych”

Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=YsxcL6ZpdX0

"Dotyk Julii" to debiut Tahereh Mafi. Książka inna niż wszystkie, zwłaszcza jeśli chodzi o styl pisania a bardziej o formę, w tekście pojawiają się zdania przekreślone, które powodują, że zdania mają wiele znaczeń, podwójne dno. Pomimo, że bohaterka jest 17-latką wcale się tego nie odczuwa, gdyż jest młoda ale ma starą duszę... Dotyk Julii jest dla mnie odskocznią od typowych paranormali, nie ma tam wilkołaków, wampirów ale pojawiają się istoty, które obdarzone są darem, który oni uważają za przekleństwo. Może nie jest to arcydzieło ale nie można się nad nią nudzić. Porusza stary jak świat motyw dążenia do władzy, władzy absolutnej. Cóż mogę dodać. POLECAM!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość






PostWysłany: Wto 20:13, 23 Kwi 2013    Temat postu:

Dzisiaj zaczęłam czytać, jestem teraz na 75 stronie i podoba mi się Smile
Powrót do góry
Scarlett13
Wampirzątko


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 508
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kielce

PostWysłany: Śro 14:59, 26 Cze 2013    Temat postu:

Główna bohaterka nawet mi się na początku podobała. Wydawało mi się, że autorka próbuje stworzyć ciekawy portret psychologiczny dziecka odtrąconego nie tylko przez środowisko, ale też przez rodziców. Kogoś, kto pomimo złego traktowania, zachował w sobie dobroć i człowieczeństwo. I poniekąd tak było – na początku. Julia prędko staje się rozedrganym kłębkiem zakochanych hormonów, który myśli tylko o dotyku ukochanego mężczyzny.
Młodzi zakochują się w sobie bez zamiany ze sobą choćby kilku słów. Ot chwila i już wybucha wielka miłość, która trwa przez lata. No i co z tego skoro w ogóle się nie znają? Przecież to miłość! Miłość nie wymaga rozmowy.
Język to chyba najgorszy aspekt książki. Można by pomyśleć, że mi się spodoba – jest poetycko i metafor bez liku, ale sztuczne i to widać. Z przykrością stwierdzam, że autorka nie potrafi posługiwać się taką mową. Elementy, z których stworzona jest przenośnia wydają się być zupełnie przypadkowe. Przykładem może być „Lato niczym garnek duszonego mięsa…”. A jeśli nawet są dobrane poprawnie to czuć w nich pretensjonalność. Mafi nafaszerowała tekst licznymi epitetami. Zapewne miało to na celu sprawienie, by język książki był plastyczny i sugestywny. Jednak większość pisarzy tego nie stosuje. To taki laicki zabieg. Umberto Eco, dla przykładu, po napisaniu jakiegoś tekstu, pierwsze co robi, to usuwa przymiotniki. Niektóre dialogi w „Dotyku Julii” były niepotrzebne, nie mówiły o niczym konkretnym. Zaistniały tylko po to, by bohaterowie powieści mogli wyrazić wzajemne uwielbienie. Do tego zapisy numerów cyframi – a nie, jak powinno być, słownie. Drobiazg, ale doprowadzał mnie do szaleństwa.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
daria
Moderator


Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 1169
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: P-ń

PostWysłany: Nie 5:57, 30 Cze 2013    Temat postu:

Mam i czeka w kolejce.

Scarlett13 dzięki za opinie o stylu pisarskim autorki Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość






PostWysłany: Nie 13:44, 30 Sie 2015    Temat postu:

daria napisał:
Mam i czeka w kolejce.

Scarlett13 dzięki za opinie o stylu pisarskim autorki Smile


Widziałam że ta pozycja ma już kilka tomów. Czy ktoś to czytał? Czy warto poświęcić na tę pozycję czas? Będę wdzięczna za wszystkie Wasze komentarze
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon 17:32, 07 Wrz 2015    Temat postu:

Furtka napisał:
daria napisał:
Mam i czeka w kolejce.

Scarlett13 dzięki za opinie o stylu pisarskim autorki Smile


Widziałam że ta pozycja ma już kilka tomów. Czy ktoś to czytał? Czy warto poświęcić na tę pozycję czas? Będę wdzięczna za wszystkie Wasze komentarze


Furtka, ja mam wszystkie 3 tomy i jestem bardzo zadowolona z wydanych pieniędzy Very Happy

W planach mam również zakup dodatku do serii Smile
Powrót do góry
Shinedown
Admin


Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 3641
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Everywhere

PostWysłany: Wto 19:29, 30 Sie 2016    Temat postu:

Czytałam pierwszą część i spodobała mi się. Nawet bardzo. Nie przeszkadzało mi to, że bohaterowie szybko poczuli do siebie to silne uczucie. Ale cóż, bywa Very Happy Ale oczywiście przez mój nałóg przeczytałam spoilera, że nastąpi zmiana chłopaka Mad I to skutecznie zniechęciło mnie do tej trylogii.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość






PostWysłany: Nie 16:47, 11 Lut 2018    Temat postu:

Przeczytałam całą serie i bardzo mi się podobała. Ponoć w tym roku ma ukazać się kolejna część!!!
Powrót do góry
Shinedown
Admin


Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 3641
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Everywhere

PostWysłany: Nie 21:35, 11 Lut 2018    Temat postu:

Myślałam, że to miała być trylogia.... Confused Ale jak widać pisarka popełniła ten błąd i zamiast skończyć na dwóch, góra trzech książkach napisze jeszcze 4 Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
madzikk86
Admin


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 1671
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 10:51, 12 Lut 2018    Temat postu:

Dlatego dałam sobie spokój i skończyłam czytać na 1 tomie, nie znoszę jak autor nie wie kiedy skończyć.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Shinedown
Admin


Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 3641
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Everywhere

PostWysłany: Pon 17:52, 12 Lut 2018    Temat postu:

Dokładnie. A po za tym z opisów wiem, że autorka na grubo później poleciała z akcja Laughing

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna -> Lteratura nieromansowa(Autorzy) / Fantasy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Regulamin