Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna

Bractwo Czarnego Sztyletu
Idź do strony 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna -> Paranormal Romance (Autorki) / J. R. Ward
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie 1:10, 16 Maj 2010    Temat postu: Bractwo Czarnego Sztyletu

Bractwo Czarnego Sztyletu #1 Mroczny kochanek

Pierwszy tom kultowego cyklu powieściowego J.R. Ward - amerykańskiej pisarki, która od paru lat gości na czołowych miejscach amerykańskich i europejskich list bestsellerów.

Mroczny kochanek - to trzymająca w napięciu powieść grozy z fascynującym wątkiem miłosnym w tle. To barwna opowieść o bezlitosnej walce tajnego bractwa wampirów z ich odwiecznymi prześladowcami, rozgrywającej się w realiach współczesnej Ameryki. Członkowie Bractwa Czarnego Sztyletu to młodzi przystojni mężczyźni, sympatyczni, dowcipni, pełni wdzięku. Uwielbiają rap, szybkie samochody i wieczory spędzane w klubach. Mieszkają w przebudowanej na twierdzę posiadłości w Caldwell, w stanie Nowy Jork. Szefem bractwa jest Ghrom - nieustraszony wojownik i namiętny kochanek. To właśnie historia miłosna Ghroma - jedynego wampira czystej krwi na Ziemi - i młodej dziennikarki Beth jest głównym wątkiem fabuły pierwszego tomu serii. Beth jest córką jego starego druha, ale nic nie wie o swoim wampirzym pochodzeniu. Zostaje jednak wciągnięta w wir walki i Ghrom musi postawić na szali wszystko, by ratować ukochaną...

Bractwo Czarnego Sztyletu #2 - Ofiara krwi

Drugi tom kultowego cyklu powieściowego J.R. Ward - amerykańskiej pisarki, która od paru lat gości na czołowych miejscach amerykańskich i europejskich list bestsellerów.

Ofiara krwi - to trzymająca w napięciu powieść grozy z fascynującym wątkiem miłosnym w tle.

Jest to opowieść o bezlitosnej walce tajnego bractwa wampirów z ich odwiecznymi prześladowcami, rozgrywającej się w realiach współczesnej Ameryki.

Bractwu Czarnego Sztyletu udaje się wygrać bitwę z Korporacją Reduktorów, ale wojna toczy się dalej. Ghrom wraz z garstką towarzyszy musi zadbać o bezpieczeństwo swego ludu. Przeciwnicy są coraz okrutniejsi, a na dodatek Bractwo może stracić swojego najdzielniejszego wojownika. Rankohr, piękny i niezwyciężony wampir, zakochał się bez pamięci w Mary, która nie dość, że jest człowiekiem, to w dodatku jest śmiertelnie chora. Tym samym złamał obowiązujące w świecie wampirów zasady, czym naraził się na gniew Pani Kronik.

Niechcący sprowadza na Bractwo wielkie niebezpieczeństwo: przeciwnicy planują śmiertelny atak, a tymczasem Pani Kronik chce, by złamanie jej przykazań zostało surowo ukarane. By uratować siebie i swoją ukochaną, Rankohr musi przezwyciężyć straszną klątwę, która ciąży na nim od stu lat. Tylko wówczas będzie miał szansę uniknąć śmiertelnego zagrożenia. Także Mary musi podjąć swoją walkę...

Bractwo Czarnego Sztyletu #3 - Wieczna miłość

Trzeci tom cyklu: walka z odwiecznymi przeciwnikami wampirów toczy się dalej, ale oto na Bractwo spada kolejny cios. Bracia bliźniacy, Furiath i Zbihr, zostają uwikłani przez los w dramatyczny splot wydarzeń. Swego czasu Furiath uwolnił swego brata z rąk okrutnej Posiadaczki. Mimo że od tego czasu minęło ponad sto lat, Zbihr nie potrafi zapomnieć cierpień, których doświadczył. Zraniony na ciele i duszy jest najbardziej ponurym, zamkniętym w sobie i budzącym grozę wojownikiem Bractwa. Dopiero gdy spotyka piękną Bellę, która najwyraźniej jest w nim zadurzona, nagle budzi się w nim dawno pogrzebane uczucie: nadzieja. Tymczasem jego brat, który od dawna żyje w narzuconym przez siebie celibacie, również zaczyna interesować się Bellą. Gdy młoda wampirzyca zostaje uprowadzona przez jednego z reduktorów, bracia muszą przezwyciężyć wzajemne animozje i ruszyć ukochanej kobiecie na ratunek.

Bractwo Czarnego Sztyletu #4 - Wampirze Serce

Czwarty tom bestsellerowej serii o tajnym bractwie wampirów. Bohaterem powieści jest były policjant, który zakochuje się bez pamięci w arystokratycznej wampirzycy Marissie i dla niej postanawia zostać wampirem. Jako jedyny człowiek jest dopuszczony w krąg Bractwa i z czasem angażuje się w walkę z reduktorami. Kiedy próbuje ratować cywilnego wampira, zostaje śmiertelnie ranny. Członkowie bractwa proszą Marissę o pomoc, bo tylko ona jest w stanie sprowadzić go w bezpieczne miejsce.

Bractwo Czarnego Sztyletu #5 - Śmiertelna Klątwa


Bohater piątego tomu serii był w młodości dręczony fizycznie i psychicznie przez swego ojca, a matki nie znał. Nic dziwnego, że Vrhedny nieufnie przyjmuje informację o tym, kto jest jego matką. Dręczony przez wspomnienia z przeszłości i prorocze wizje, znajduje odprężenie w seksualnych perwersjach i krwawych bojach z wrogami. Ciężko zraniony w walce, trafia do zwykłego szpitala i tam poznaje lekarkę Jane, która z czasem staje się mu coraz bliższa.

Bractwo Czarnego Sztyletu. Tom 6. Dziedzictwo krwi


Po latach narzuconego sobie celibatu nieustraszony wojownik Bractwa – Furiath – poświęca się dla dobra rasy, przyjmując funkcję Najsamca. Od tej pory ma być odpowiedzialny za utrzymanie ciągłości rasy i zapewnienie Bractwu nowych wojowników. Jednak Furiath nieustannie odsuwa w czasie podjęcie nowych obowiązków i walcząc z demonami przeszłości, szuka ukojenia w narkotykach. Zakochuje się w Wybrance Cormii, ale nie potrafi się do tego przyznać. A skoro nie wywiązuje się z obowiązku prokreacji z Cormią, musi zaakceptować inną przysłaną mu dziewicę. Zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót...
Tymczasem Bractwo ma coraz większe kłopoty. Ze szpitala w niejasnych okolicznościach zostaje uprowadzony młody wampir Lahser. Dochodzi też do serii brutalnych morderstw w domach wampirzej arystokracji...

Bractwo Czarnego Sztyletu. Tom 7. Anioł zemsty


Bohaterem kolejnego tomu serii o tajnym bractwie wampirów jest Mordh - pół wampir, pół sympath, szara eminencja wampirzego podziemia, właściciel nocnego klubu. Szantażowany przez jedną z sympathek i zagrożony wygnaniem do kolonii socjopatów, znajduje ukojenie w związku z Ehleną - pielęgniarką o wampirzym pochodzeniu. Z powodu swej nieciekawej reputacji otrzymuje od niezadowolonej frakcji propozycję zabicia króla wampirów, Ghroma. Ukrywając prze Ehleną swoją przeszłość i swoje ciemne interesy, sprowadza na nią wielkie niebezpieczeństwo.

Bractwo Czarnego Sztyletu. Tom 8. Dusza wampira


Sprawy Bractwa komplikują się coraz bardziej. Spełnia się dawna przepowiednia Vhrednego i król wampirów – Ghrom – traci wzrok. Kiedy w powietrze wylatuje klub Mordha – Zero Sum – wszyscy są przekonani, że jego właściciel nie żyje. Ehlena odkrywa jednak tajemnicę Mordha i z pomocą członków Bractwa próbuje go uwolnić z karnej kolonii symphatów. Tymczasem zbuntowany i zagubiony John postanawia wyprowadzić się z siedziby Bractwa. Jednak gdy Xhex znika w trakcie akcji uwolnienia Mordha, John postanawia odnaleźć ukochaną, choćby miało go to kosztować życie...

Bractwo Czarnego Sztyletu. Tom 9. Droga przeznaczenia


Dziewiąty tom kultowego cyklu powieściowego o tajnym bractwie wampirów.
John Matthew, który niedawno dowiedział się o swoim wampirzym pochodzeniu i przystąpił do Bractwa, miota się z niepokoju. W czasie akcji w kolonii sympathów zaginęła jego ukochana. Xhex została uwięziona przez Lahsera, który chce zmienić ją w uległą mu reduktorkę. Zrozpaczona dziewczyna jest gotowa popełnić samobójstwo, ale wspomnienia miłych chwil z Johnem trzymają ją przy życiu. John chce za wszelką cenę ją uwolnić, jednak powodzenie akcji graniczy z cudem.

Bractwo Czarnego Sztyletu. Tom 10. Księżycowa przysięga


Dziesiąty tom kultowego cyklu o tajnym bractwie wampirów.
Xhex udaje się uwolnić z niewoli u Lahsera i ciężko ranna trafia do siedziby Bractwa. John opiekuje się nią troskliwie i oboje bardzo się do siebie zbliżają. Zgwałconą przez porywacza dziewczynę prześladują koszmary, ale znajduje wsparcie ukochanego. Czuje jednak, że Johna coś dręczy i postanawia dowiedzieć się czegoś o jego przeszłości. Przy tej okazji przekonuje się, że są sobie przeznaczeni. Oboje postanawiają ostatecznie zniszczyć Lahsera i zmusić go, by zapłacił za swoje czyny.

Bractwo czarnego sztyletu. Tom 11


Payne – bliźniacza siostra Vishousa – z natury waleczna, staje się samotnikiem, gdy przyjdzie jej podjąć rolę Wybranki. Teraz nie może już angażować się w wojnę i musi pokornie spełniać swoje obowiązki. Przez setki lat uwięziona po Drugiej Stronie, postanawia zerwać z przeznaczeniem i wyruszyć na Tę Stronę. Gdy doznaje paraliżującej kontuzji, poznaje chirurga Manuela Manello, który robi wszystko, by jej pomóc. Zauroczony młodą pacjentką stopniowo wchodzi w jej niebezpieczny, tajemniczy świat. Niestety znak sprzed wieków dogania Payne i wpędza jej życie i nową miłość w śmiertelne niebezpieczeństwo.

Data premiery: 2012-01-31


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 14:38, 12 Kwi 2013, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry
Filipina
Mistrz Wampirów


Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 935
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 19:03, 19 Maj 2010    Temat postu:

Hm, niedługo chyba trzeba będzie się za to dzieło zabrać.
Już od jakiegoś czasu ta Ward na mnie czeka i czeka.. Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość






PostWysłany: Czw 16:23, 20 Maj 2010    Temat postu:

Proszę Was, nie róbcie mi smaka...bo ja od roku o niej myślę.
Kiedyś jedna dziewczyna 1 rozdział przetłumaczyła i zniknęła.
Marzę o tej książce Smile
Potem przeczytałam opowiadanie ,,Historia syna" (Fi, to chyba ty poleciłaś to do tłumczenia) i zakochałam się w jej stylu- odważnym i ostrym. Scena jak ona go, biednego prawiczka-wampira instruuje, jak ma ją pie...... no, pamiętam to dobrze. Fajnie się czytało... odmóżdżacz, ale miły.
Wniosek: chcę WARD!


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw 16:24, 20 Maj 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 17:02, 20 Maj 2010    Temat postu:

Ooo, ktoś czytał moje SoS? Nice Very Happy Rzeczywiście, ciekawy styl ma Ward - przyjemnie się tłumaczy Wink
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw 17:08, 20 Maj 2010    Temat postu:

Boże, rzeczywiście to TY tłumaczyłaś. Wybacz sklerotyczce... Sad Super robota... tylko jak się skończyło, chciałam jeszcze, jeszcze...
Powrót do góry
Filipina
Mistrz Wampirów


Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 935
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 17:27, 20 Maj 2010    Temat postu:

Mikka napisał:
Ooo, ktoś czytał moje SoS? Nice Very Happy Rzeczywiście, ciekawy styl ma Ward - przyjemnie się tłumaczy Wink


Ja czytałam.. XDDD
(ciekawe dlaczego:P)

Tak, ona ma fajny styl, dobry dla początkującego do tłumaczenia Smile
A i historie ciekawe :3


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość






PostWysłany: Pią 10:04, 21 Maj 2010    Temat postu:

hmmm ciekawe ... trzeba by sie za to wziąść Wink
Powrót do góry
AGNES
Tłumacz


Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 138
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:07, 21 Maj 2010    Temat postu:

polecam te książki z czystym sumieniem, są naprawdę dobre i fajnie ,że w końcu u nas wydane, Mam nadzieję ,że ktoś wrzuci na chomiczka :wink: Najbardziej lubię 3, i 1

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość






PostWysłany: Pią 20:22, 21 Maj 2010    Temat postu:

Po angielsku nie rozumiem ani litery, za to przeczytałam jej serię" black dagger" po niemiecku i bardzo mnie wciągnęła. Nie mam pojęcia jak to wygląda wydane w orginale, ale niemcy na każdego bohatera potrzebowali dwa tomy. Przeczytałam ich 12ście ale słyszałam już o następnych.
Te 12ście ( dla niemiecko-języcznych czytelników) mam oczywiście na chomiku w formie ebook'a :- ))
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 22:24, 22 Maj 2010    Temat postu:

Seria fajna.
Nie wiem tylko dlaczego w polskim tłumaczeniu pozmieniali imiona bohaterów (człpnków grupu Brotherhood).

(oryginał-tłumaczenie)
Wrath- Ghrom
Tohrment-Tohrtur
Vishous- Vrhedny
Rhage-Rankohr
Phury-Furiath
Zsadist-Zbihr

Pozostałe imiona, nazwy są bez zmian.
Dziwe.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 18:03, 29 Maj 2010    Temat postu:

Ja też lubię tą serię Very Happy
A i tłumaczenie polskie- całkiem,całkiem-byłam mile zaskoczona
Ja tez bardzo lubię 3 tom i czekam na niego z niecierpliwością.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 9:50, 30 Maj 2010    Temat postu:

Dobra, to temat HOT, więc nie będę sie ograniczać. Laughing

Czytam ,,Mrocznego Kochanka" i bardzo, bardzo mi sie podoba, wiem, że przeczyatm wszystko tej autorki...ale jestem zła z powodu niektórych tłumaczeń słów.

Jeśli jeszcze mogę wybaczyć zmianę imion, to wkurzają mnie tłumaczenia niektórych wyrazów, które po prostu źle, głupio brzmią. Nie wiem, czy można je inaczej przetłumaczyć, ale na pewno mogłyby brzmieć lepiej.

Ciekawe, co za językoznawca czy etymolog tworzył te neologizmy, ale są beznadziejne... Chyba chodziło mu o przekazanie znaczenia danego słowa...ale wyszło jak wyszło.
Najbardziej nienawidzę tych 3 słów:

krwiczka- kojarzy mi się od razu z brzydkim słowem picz..a i przywodzi na myśl menstruacje... (to moje skojarzenie, sorry). Oczywiście ten cudny inaczej neologizm powstał ze słów krew i sami(czka), ale brzmi strasznie...

broniec- o żeż ty... od słow bronić i sam(iec), ale ja słyszę goniec, koniec, w żaden sposób nie widzę tu samca wampira, króry ma samicę.

chcączka- o Jezu... od słów chcica i gor(ączka) albo bol(ączka), ale ja słyszę miesiączka.. i jak dla mnie mało jest to seksowne. Sad

P.s. A tak na marginesie, wy też odczytujecie ich imiona jako (i nie chodzi mi o fonetykę tylko wrażenie ogólne) zbir, wredny ,furiant itp. Razz A może to moje prywatne zboczenie...hmm...nie wiem jak sobie przetłumaczyć Rankohra...

Ale tak poza tym to ich KOCHAM...


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 9:53, 30 Maj 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 16:22, 30 Maj 2010    Temat postu:

Przeczytałam Twój post i doszło do mnie,że masz 100 % rację.
Słowo krwiczka jest do bani,także broniec (broń) trąci lekko wrzaskiem Confused
Smutne jest,że wydawnictwa nie stać na porządnych tłumaczy i mają w wielce szanownych czterech literach swoich czytelników.
Każda książka jest tłumaczona,potem tłumaczenie jest betowane i do tego dochodzi sprawdzenie literówek, interpunkcji itp. więc można by było pokusić się o trochę inwencji i znaleźć ładniejsze, że tak powiem, słowa.
Jeśli np. w Holandii książki tego typu kosztują około 4 euro,są wydawane na gorszym papierze i mają format kieszonkowy ,to w Polsce cena zwala z nóg.I choćby z powodu tej ceny, uważam,że nam jako czytelnikom należy się trochę szacunku,a wydawnictwa powinny dbać o jakość swoich tłumaczeń.

Teraz totalny off Twisted Evil
Do wszystkich tłumaczek- forumek-jesteście naprawdę niesamowite-tempo,jakość,dbałość o szczegóły i ogromna nieraz skromność -chylę czoła z szacunkiem
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 20:56, 30 Maj 2010    Temat postu:

jak narazie jestem w połowie ksiązki i sie nie zawiodłam ... co fakt dziwi mnie zmiana imion .. heh ale czy to ważne ... ważne ze ich seksowne charakterki sie nie zmieniły ... WinkWinkWink
Polecam gorąco Smile dla NIEPOPRAWNYCH ROMANTYCZEK Very Happy
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Śro 13:16, 02 Cze 2010    Temat postu:

wreszcie skonczyłam czytać i goraco polecam dla wszystkich miłośników wampirków ... teraz z niecierpliwością czekam na 2 cześć OFIARA KRWI Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna -> Paranormal Romance (Autorki) / J. R. Ward Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Następny
Strona 1 z 41

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Regulamin