Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna

Znikające tłumaczenia
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna -> Zablokowane tematy
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie 18:34, 12 Sty 2014    Temat postu: Znikające tłumaczenia

Witam.
W związku ze znikaniem tłumaczeń... nie chcę aby w co-drugim temacie pojawiały się pytania: "czy nie wiecie co się stało z tłumaczeniem...".


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 19:10, 12 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 22:26, 04 Sty 2014
PRZENIESIONY
Nie 19:03, 12 Sty 2014    Temat postu: Re: Poszukiwana...

Cześć,
Witam serdecznie forumowiczki Paranormal Romance, uwielbiam ksiażki wpisujące się w tą jakże pojemną kategorię Smile
Mam na wstępie gorąca prośbę - otrzymałam jakiś czas temu hasło od chomika "divinehotties", bo wpadłam po uszy w związku z serią o Charley Davidson i marzyły mi się kolejne części do przeczytania.
Niestety, zamiast ściągać i czytać natychmiast czekałam na luźniejszy okres w pracy i kiedy chciałam skorzystać z hojności dziewczyn okazało się, że gryzoń jest zamknięty Sad
Czy wiecie może, gdzie "divinehotties" się przeniosły z tłumaczeniami serii autorstwa Daryndy Jones?
Poratujcie informacją, z góry pięknie dziękuję za pomoc Smile
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 22:31, 04 Sty 2014
PRZENIESIONY
Nie 19:04, 12 Sty 2014    Temat postu: Re: Poszukiwana...

smokołak napisał:
Cześć,
Witam serdecznie forumowiczki Paranormal Romance, uwielbiam ksiażki wpisujące się w tą jakże pojemną kategorię Smile
Mam na wstępie gorąca prośbę - otrzymałam jakiś czas temu hasło od chomika "divinehotties", bo wpadłam po uszy w związku z serią o Charley Davidson i marzyły mi się kolejne części do przeczytania.
Niestety, zamiast ściągać i czytać natychmiast czekałam na luźniejszy okres w pracy i kiedy chciałam skorzystać z hojności dziewczyn okazało się, że gryzoń jest zamknięty Sad
Czy wiecie może, gdzie "divinehotties" się przeniosły z tłumaczeniami serii autorstwa Daryndy Jones?
Poratujcie informacją, z góry pięknie dziękuję za pomoc Smile


Siemka Very Happy No cóż, zdaje się, że zamknęły na razie chomiczka. Nie wiem z jakich przyczyn. Może dziewczyny wiedzą i dodadzą coś więcej na ten temat Smile
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob 22:35, 04 Sty 2014
PRZENIESIONY
Nie 19:04, 12 Sty 2014    Temat postu: Re: Poszukiwana...

Nemezis napisał:
smokołak napisał:
Cześć,
Witam serdecznie forumowiczki Paranormal Romance, uwielbiam ksiażki wpisujące się w tą jakże pojemną kategorię Smile
Mam na wstępie gorąca prośbę - otrzymałam jakiś czas temu hasło od chomika "divinehotties", bo wpadłam po uszy w związku z serią o Charley Davidson i marzyły mi się kolejne części do przeczytania.
Niestety, zamiast ściągać i czytać natychmiast czekałam na luźniejszy okres w pracy i kiedy chciałam skorzystać z hojności dziewczyn okazało się, że gryzoń jest zamknięty Sad
Czy wiecie może, gdzie "divinehotties" się przeniosły z tłumaczeniami serii autorstwa Daryndy Jones?
Poratujcie informacją, z góry pięknie dziękuję za pomoc Smile


Siemka Very Happy No cóż, zdaje się, że zamknęły na razie chomiczka. Nie wiem z jakich przyczyn. Może dziewczyny wiedzą i dodadzą coś więcej na ten temat Smile

Dziękuję za info Nemezis, może komuś coś się jeszcze obije o uszy...
Powrót do góry
madlen
Tłumacz


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 761
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie 14:59, 05 Sty 2014
PRZENIESIONY
Nie 19:04, 12 Sty 2014    Temat postu: Re: Poszukiwana...

smokołak napisał:
Nemezis napisał:
smokołak napisał:
Cześć,
Witam serdecznie forumowiczki Paranormal Romance, uwielbiam ksiażki wpisujące się w tą jakże pojemną kategorię Smile
Mam na wstępie gorąca prośbę - otrzymałam jakiś czas temu hasło od chomika "divinehotties", bo wpadłam po uszy w związku z serią o Charley Davidson i marzyły mi się kolejne części do przeczytania.
Niestety, zamiast ściągać i czytać natychmiast czekałam na luźniejszy okres w pracy i kiedy chciałam skorzystać z hojności dziewczyn okazało się, że gryzoń jest zamknięty Sad
Czy wiecie może, gdzie "divinehotties" się przeniosły z tłumaczeniami serii autorstwa Daryndy Jones?
Poratujcie informacją, z góry pięknie dziękuję za pomoc Smile


Siemka Very Happy No cóż, zdaje się, że zamknęły na razie chomiczka. Nie wiem z jakich przyczyn. Może dziewczyny wiedzą i dodadzą coś więcej na ten temat Smile

Dziękuję za info Nemezis, może komuś coś się jeszcze obije o uszy...


Ja wiem. Divinki, jak i wiele innych chomików pozamykało się, bądź przestało tłumaczyć w wyniku dyskusji, która miała miejsce w grudniu. W wielkim skrócie poszło o to, że czytelnicy mają gdzieś nasze prośby o nierozpowszechnianie tłumaczeń bez naszej zgody, nieprzekazywanie haseł, nieprzerabianie na inne formaty i nieudostępnianie jako własnych prac, co - jak się okazało - miało miejsce na: chomiku, różnych forach, facebooku, drogą mailową. Przy okazji dowiedziałyśmy się, że jesteśmy złodziejkami i pindami z wybujałym ego i manią wielkości, a czytelnicy, żeby dostać od nas hasło do tłumaczeń muszą wchodzić nam w dupę, a nawet robić minetę. Już nie mówiąc o tym, że przecież czytelnicy mają własne życie, rodziny, szkołę i nie mają czasu pisać komentarzy, a my - tłumacze - te biedne osoby do tego zmuszamy.
Po takim czymś, każdemu by się odechciało tłumaczyć.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość






PostWysłany: Nie 17:56, 05 Sty 2014
PRZENIESIONY
Nie 19:05, 12 Sty 2014    Temat postu: Re: Poszukiwana...

madlen napisał:
Ja wiem. Divinki, jak i wiele innych chomików pozamykało się, bądź przestało tłumaczyć w wyniku dyskusji, która miała miejsce w grudniu. W wielkim skrócie poszło o to, że czytelnicy mają gdzieś nasze prośby o nierozpowszechnianie tłumaczeń bez naszej zgody, nieprzekazywanie haseł, nieprzerabianie na inne formaty i nieudostępnianie jako własnych prac, co - jak się okazało - miało miejsce na: chomiku, różnych forach, facebooku, drogą mailową. Przy okazji dowiedziałyśmy się, że jesteśmy złodziejkami i pindami z wybujałym ego i manią wielkości, a czytelnicy, żeby dostać od nas hasło do tłumaczeń muszą wchodzić nam w dupę, a nawet robić minetę. Już nie mówiąc o tym, że przecież czytelnicy mają własne życie, rodziny, szkołę i nie mają czasu pisać komentarzy, a my - tłumacze - te biedne osoby do tego zmuszamy.
Po takim czymś, każdemu by się odechciało tłumaczyć.


Hmm, niby od jakiegoś czasu wiem, że ludzie mają niezły tupet i roszczeniowość, ale żeby aż tak Shocked Czyli nie tylko wobec Rainee ktoś się tak "elegancko" zachował...Najgorsze jest to, że przez bandę pacanów z zerowym poczuciem przyzwoitości normalni, doceniający pracę tłumaczy czytelnicy zostali z niczym. Nie dziwi mnie w takiej sytuacji zamykanie chomików, ale mimo wszystko żal tych wszystkich, potencjalnych chwil z Waszymi przekładami Crying or Very sad
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 21:32, 05 Sty 2014
PRZENIESIONY
Nie 19:05, 12 Sty 2014    Temat postu:

O sz cholera ;/ to po prostu banda debilnych idiotów ! Nie potrafią docenić czyjejś pracy. Złodzieje i niewdzięcznicy. Ta , piszą , że tłumacze/tłumaczki mają wielkie ego...phi . Żałosne. Zamiast poszanować i podziękować porządnie to piszą, że nie mają czasu...no nie wierzę -.-' A do tego nigdy nie spotkałam się z jakimś"wchodzeniem w dupę" tłumaczowi żeby hasło dostać. Po prostu piszę grzeczną wiadomość i taką samą otrzymuję. Ci, co niby muszą błagać i nie dostają to w ogóle jakieś nie wiem co są....;/ I właśnie przez takie cholery świetne przekłady są niedostępne. Ehhh...aż mnie coś bierze...;/
I teraz , faktycznie nie dziwię się , że wszyscy zamykają chomiki. Jeśli ich praca jest kradziona i ktoś inny się pod tym podpisuje,cóż...wkurzyłabym się na maxa.
Tylko takie osoby jak np. ja , muszą za to płacić...Szlag.
Mam tylko nadzieję, że niedługo wszystko się ustabilizuje. A tych pacanów złodziei to za kratki !!
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 22:45, 05 Sty 2014
PRZENIESIONY
Nie 19:07, 12 Sty 2014    Temat postu:

Ja też miałam zadać to pytanie, chociaż i tak nie nastawiałam się na jakiś większy dostęp do tłumaczeń, bo ktoś kiedyś wyjaśniał, że trzeba mieć na forum trochę dłuższy staż żeby otrzymać hasło. A może mi się przywidziało? Mimo to jest mi bardzo przykro, że tyle osób zamknęło swoje chomiki. Wykonywały kawał dobrej roboty. Miałam przyjemność czytać serie o nocnej łowczyni przetłumaczoną przez Rainee. Z ciekawości przeczytałam od nowa pierwszą część w oficjalnym tłumaczeniu wydawnictwa i uważam, że to nieoficjalne jest dużo lepsze. Pani z wydawnictwa mogłaby Rainee buty czyścić.

Nie rozumie do końca tej paranoi dotyczącej komentarzy. Nawet jeśli ktoś jest tak zapracowanym człowiekiem, że nie może napisać długiego i wylewnego komentarza to wystarczy napisać chociaż,,Dziękuję". To tak jak przyjść do kogoś w odwiedziny i nie powiedzieć nawet ,,Dzień dobry".
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 23:37, 05 Sty 2014
PRZENIESIONY
Nie 19:07, 12 Sty 2014    Temat postu:

Pant napisał:
Ja też miałam zadać to pytanie, chociaż i tak nie nastawiałam się na jakiś większy dostęp do tłumaczeń, bo ktoś kiedyś wyjaśniał, że trzeba mieć na forum trochę dłuższy staż żeby otrzymać hasło. A może mi się przywidziało? Mimo to jest mi bardzo przykro, że tyle osób zamknęło swoje chomiki. Wykonywały kawał dobrej roboty. Miałam przyjemność czytać serie o nocnej łowczyni przetłumaczoną przez Rainee. Z ciekawości przeczytałam od nowa pierwszą część w oficjalnym tłumaczeniu wydawnictwa i uważam, że to nieoficjalne jest dużo lepsze. Pani z wydawnictwa mogłaby Rainee buty czyścić.

Nie rozumie do końca tej paranoi dotyczącej komentarzy. Nawet jeśli ktoś jest tak zapracowanym człowiekiem, że nie może napisać długiego i wylewnego komentarza to wystarczy napisać chociaż,,Dziękuję". To tak jak przyjść do kogoś w odwiedziny i nie powiedzieć nawet ,,Dzień dobry".

Pant, w zupełności zgadzam się z Twoim postem, czytałam z dzikim wręcz entuzjazmem tłumaczenia Rainee odkąd zaczęły się pojawiać na chomiku. I jakoś nie sprawiało mi trudu napisanie kilku słów podziękowania. Oficjalny przekład był w porównaniu z tym Rainee jak wykonany w translatorze google-nie ta jakość, nie ten klimat. Po burzy z nieuczciwymi odbiorcami nie powiem, zrobiło mi się przykro, że nie otrzymałam dostępu do kolejnych tłumaczeń, ale to wolna wola tłumaczki. Może kiedyś Smile
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon 13:20, 06 Sty 2014
PRZENIESIONY
Nie 19:08, 12 Sty 2014    Temat postu:

Ja także zgadzam się z tobą w stu procentach, wystarczy napisać dziękuje, ale nie wolały ukraść tłumaczenie, przypisać je sobie i na dodatek zwymyślać tłumaczy, nie mam pojęcia skąd się tacy biorą.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon 13:33, 06 Sty 2014
PRZENIESIONY
Nie 19:08, 12 Sty 2014    Temat postu:

Dokładnie. Zgadzam się z Wami. Nie mogę odżałować, że tyle świetnych chomików jest pozamykane...Sad
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Śro 10:31, 09 Lip 2014    Temat postu: tłumaczenia Shelly Laurenston?

Przyznam się od razu - uzależniłam się od książek Shelly Laurenston Laughing
Na chomiczku Panda68 znalazłam informację że 4 część Pride (The Mane Squeeze) przetłumaczone: Mikka - na paranormal romance forum. Czy ktoś może wie gdzie je mogę znaleźć?
Szukam też 7 części Pride: Bear Meets Girl. Zaczęła to tłumaczyć Feisty ale tłumaczenie zniknęło z chomika Sad
Powrót do góry
madzikk86
Admin


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 1671
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 14:03, 09 Lip 2014    Temat postu: Re: tłumaczenia Shelly Laurenston?

Lycanisko napisał:
Przyznam się od razu - uzależniłam się od książek Shelly Laurenston Laughing
Na chomiczku Panda68 znalazłam informację że 4 część Pride (The Mane Squeeze) przetłumaczone: Mikka - na paranormal romance forum. Czy ktoś może wie gdzie je mogę znaleźć?(


Owszem, Mikka wstawiała tłumaczenie na forum i znajduje się w dziale Zakończone ale dostęp do tłumaczeń został ograniczony. Aby móc korzystać z zasobów tego działu musisz spełnić 2 wymagania, mianowicie 2 miesiące stażu i minimum 90 postów, patrz regulamin: http://www.paranormalromance.fora.pl/regulamin,21/regulamin,1649.html


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość






PostWysłany: Śro 14:16, 09 Lip 2014    Temat postu:

Dzięki za informacje Smile
Powrót do góry
madzikk86
Admin


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 1671
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 14:24, 09 Lip 2014    Temat postu:

Lycanisko napisał:
Dzięki za informacje Smile


Staż już masz, pozostało jedynie czynne dzielenie się opiniami ;-)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna -> Zablokowane tematy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Regulamin