Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna

Beth Revis - trylogia "W otchłani"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna -> Lteratura nieromansowa(Autorzy) / Fantasy
Autor Wiadomość
daria
Moderator


Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 1169
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: P-ń

PostWysłany: Nie 16:19, 14 Wrz 2014    Temat postu: Beth Revis - trylogia "W otchłani"

Niesamowita seria science fiction.

tom 1
"W otchłani"
[link widoczny dla zalogowanych]

“Przerażające i cudownie klaustrofobiczne, które jest po części sci-fi, po części dystonią, zupełnie olśniewające dzieło.”

Siedemnastoletnia Amy dołącza do swoich rodziców jako zamrożony ładunek na pokładzie ogromnego statku kosmicznego Godspeed i sądzi, że obudzi się na nowej planecie za trzysta lat. Nigdy nie przypuszczałaby, że jej drzemka skończy się o 50 lat za wcześnie i że będzie zmuszona żyć w wymagającym odwagi i uporu świecie statku kosmicznego, który rządzi się swoimi prawami.
Amy szybko zdaje sobie sprawę, że jej pobudka nie była żadną awarią komputera. Ktoś z kilku tysięcy mieszkańców statku próbował ją zabić. I jeśli Amy nie zrobi czegoś i to szybko, jej rodzice będą następni.
Teraz Amy musi spieszyć się, aby rozszyfrować ukryte sekrety statku Godspeed. Lecz wśród jej listy podejrzanych morderców jest tylko jeden, który naprawdę się liczy: Elder, przyszły dowódca statku i miłość, której nigdy by nie przewidziała.

Tom 2
"Milion słońc"
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Drugi tom bestsellerowej trylogii Beth Revis, kontynuacja "W otchłani". Bestseller "New York Timesa". Best Books 2012 według "Kirkus Reviews".

Misja trwa. Po obaleniu dyktatora na pokładzie „Błogosławionego” zapanowała radość. Nie trwa jednak długo, gdyż okazuje się, że załoga statku skrywała tajemnicę, która może przesądzić o losach wyprawy. Niespodziewanie nowa fala morderstw staje się zalążkiem buntu. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.
Amy rusza tropem tajemniczych wskazówek pozostawionych przez jednego z uczestników misji, a Starszy mierzy się z nowymi wyzwaniami, które stanęły przed nim jako przywódcą. Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie, czy kiedykolwiek pasażerowie „Błogosławionego” dotrą do nowej Ziemi…

tom 3
"Cienie Ziemi"

[link widoczny dla zalogowanych]

Ostatni tom bestsellerowej trylogii Beth Revis. Kontynuacja "W otchłani" oraz "Miliona słońc".

Uczestnicy misji docierają do nowej Ziemi, lecz towarzyszy im poczucie przeraźliwej grozy. Są osaczeni przez krwiożercze bestie i paraliżującą roślinność, zagrażają im nieznane technologie. Pojawiają się kolejne morderstwa. Czyżby planeta próbowała zabić swoich kolonizatorów?


--------------------------------

Tak, tak, wiem. Nastoletni bohaterowie. Ich wiek nie jest problemem. Tak nas wciągnie cała historia, że w ogóle nie będzie to przeszkadzać. To jedyne sci-fi jakie czytałam, więc tematyka jest dla mnie nowością, statek kosmiczny, podróż wśród gwiazd i wszystko co z tym związane fascynujące. Zagadki i problemy jakie piętrzą się przed bohaterami czytałam na wdechu Smile A potem trzeci tom Smile Autorka tą trylogią potrafi zwalić z nóg Smile

Niczego więcej nie napiszę. Poczekam na Wasze opinie to podyskutujemy Smile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez daria dnia Nie 16:21, 14 Wrz 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sophie
Dawca krwi


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 148
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:56, 15 Wrz 2014    Temat postu: Re: Beth Revis - trylogia "W otchłani"

daria napisał:
Tak, tak, wiem. Nastoletni bohaterowie. Ich wiek nie jest problemem. Tak nas wciągnie cała historia, że w ogóle nie będzie to przeszkadzać.
Mnie przeszkadzało, bardzo. Zwłaszcza że ona jest samolubna i ma problem z myśleniem (zachowuje się jak bachor, jest niespójna, ponieważ o ile ogólnie nie jest zbyt mądra, to gdy autorce jest wygodnie, robi z niej przenikliwa osóbkę, która nagle, ni stąd, ni zowąd, jest w stanie rozwiązać trudną zagadkę, kiedy to poprzednie dość proste tajemnice były dla niej problemem, a do tego Mary Sue, ekhm, znaczy się Amy kryje gwałciciela), a z niego żaden przywódca, choć i on, i reszta tak myślą (chłopaczek nie umie wygłosić przemówienia, byle kto może go przegadać, bo on sam nie potrafi obronić swojego stanowiska i nie chce uzasadniać swoich decyzji – brak tu świadomości, że samo wydanie rozkazu nie wystarcza, dopóki nie zaskarbisz sobie szacunku oraz brak chęci do zajęcia sie statkiem jako całością, wydawania ogólnych rozporządzeń i wprowadzania porządku). W ogóle pomysł z tak młodymi, tak mało samoświadomymi bohaterami w takiej roli jest po prostu straszny - czy naprawdę coś by się komuś stało, gdyby dać im kilka lat więcej? Wtedy cała sytuacja wyglądałaby o wiele wiarygodniej. Niestety sztuczność promieniowała z nich wszystkich i żaden z bohaterów nie zdobył sobie nawet ociupinki mojej sympatii.
Przeczytałam dwa tomy. Po tragedii i męczarni, jaką był drugi, nie wiem czy sięgnę po ostatni.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Sophie dnia Pon 21:02, 15 Wrz 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
daria
Moderator


Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 1169
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: P-ń

PostWysłany: Pon 21:14, 15 Wrz 2014    Temat postu:

No proszę jaka odmienna opinia :-) ja ogólnie przestałam czepiać się nastoletnich bohaterów. Pewnie, że wiarygodniej by było gdyby mieli chociaż 20. A to, że z niego kiepski przywódca to chyba oczywiste. W końcu ma naście lat. Musi się wiele nauczyć. Gdyby od razu był świetny też byłby to powód do narzekań, że taki młody i już wspaniały, to również było by niewiarygodne. A ją przyjmuje jaka jest. Rozumiem, że ta sytuacja w jakiej się znalazła nie wydobywa z niej najlepszych cech. A fakt, że kryje gwałciciela? No proszę Cię. Ma 16 lat, jest w obcym i nieprzyjaznym jej miejscu. Nie ma się co dziwić. Ile dorosłych kobiet w realu nic nie mówi.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez daria dnia Pon 21:20, 15 Wrz 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość






PostWysłany: Pon 17:58, 07 Wrz 2015    Temat postu:

Posiadam pierwszą część ale jakoś nic nie skłoniło mnie do kupna następnych Razz
Muszę się zgodzić z Sophie, główna bohaterka jest strasznie irytująca.

Ogólnie, książka w miarę ok ale bez jakiś fajerwerków Razz
Powrót do góry
Shinedown
Admin


Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 3641
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Everywhere

PostWysłany: Wto 19:40, 13 Mar 2018    Temat postu:

Nie dałam rady nawet przeczytać do końca pierwszego tomu. Pomijając to, że bohaterowie to nastolatkowie (16, 17 lat) są oni zupełnie nijacy.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bebebe1
Dawca krwi


Dołączył: 23 Paź 2016
Posty: 130
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 22:27, 17 Mar 2018    Temat postu:

Przeczytałam pierwszy tom - ale jakoś nie miałam ochotę na kontynuację. Jak dla mnie - biorąc pod uwagę wiek bohaterów - książka nie jest zła. Ale brakuje mi tego efektu "wow", który sprawia że dosłownie przyklejam się do powieści i nie mogę się oderwać dopóki nie skończę Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Shinedown
Admin


Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 3641
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Everywhere

PostWysłany: Nie 14:37, 18 Mar 2018    Temat postu:

Również z tego powodu nawet nie sięgnęłam po dwójkę. Pewnie bym nie przeczytała połowy Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna -> Lteratura nieromansowa(Autorzy) / Fantasy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Regulamin