Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna

Smith L.J. Pamiętniki Wampirów
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna -> Książki dobre i te słabe / Gnioty i słabe ksiazki
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob 17:18, 13 Lis 2010    Temat postu: Smith L.J. Pamiętniki Wampirów

Przeglądając ten dział zauważyłam rażący brak tej pozycji, a w moim odczuciu seria Pamiętniki Wampirów w pełni zasługuje, aby mieć na sobie przyklejoną wielką czerwoną tabliczkę: ODRADZAM. Tomy zlewają się w całość. Fabuła jest pusta i nudnawa. Główna bohaterka to czysta tragedia. Niesamowicie mi się kojarzy z Ever. Szczerze to w końcu nie wiem czym ona jest i jakoś ta niewiedza nie spędza mi snu z powiek. Stefano (oh nawet nie moge patrzeć na to imię) wiecznie rozmazany, płaczliwy koleś, który żywi się zwierzątkami (z czym wam to się kojarzy) i walczy ze swoją straszną i zUłą naturą (słowo zło to jakaś kpina w tym przypadku). Jego straszny i zdemoralizowany brat który początkowo był jedyną jasną stroną tej serii też się wypacza. Nie chcę tej książki więcej widzieć na oczy.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto 13:22, 04 Sty 2011    Temat postu: :)

Nie podoba mi się , ani książka nic innego co jest związane z tą serią. Nie wiem czemu po prostu nie lubię Sad(((((((((
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto 22:26, 04 Sty 2011    Temat postu:

Przyznaję przeczytała i uznałam za nawet nawet interesujące, ale serial mnie zabił - umarła cała moja wyobraźnia o bohaterach książki Rolling Eyes - został mi tylko czasami tęskny wzrok na Damona ale tego z książki - był czasami chłopak dowcipny i cięty - taki jak lubię Smile
Zdecydowanie byłam za stara na to ale poszłam za uderzenie info z forów paranormal. To typowa literatura dla nastolatek - tak myślę Question
Powrót do góry
tusia101
Dawca krwi


Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 99
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:21, 04 Sty 2011    Temat postu:

Próbowałam przeczytać, ale nie dałam rady. Jak dla mnie książka jest nudna, nudna i jeszcze raz nudna. główna bohaterka - tragedia, Stefano - nużocy i co oni do chol.. zrobili z Damoem??!! całkowicie zgadzam sie z Meami - na okładce powinno byc napisane ODRADZAM.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość






PostWysłany: Wto 23:49, 04 Sty 2011    Temat postu:

Książka jest beznadziejna nudna i zalosna, co to w ogóle za imię Stefano? I on ma być fajny i lubiany? Eeeee wiecznie uzalajacy się nad sobą placzliwy chlopczyk, zakrawa to na Edzia-pedzia (tzn Edwarda)
Damon jest wkurzajacy a Elena jakaś taka nijaka.
Jedyną dobrą stroną tej serii jest serial, który szczerze mowiac całkiem mi się podoba. Może dlatego że jest zupełnie inny od książek.
Powrót do góry
tusia101
Dawca krwi


Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 99
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:58, 04 Sty 2011    Temat postu:

tak, serial jest dobry. szczególnie Dmon i Caroline(jako wampir) Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Scarlett13
Wampirzątko


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 508
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sob 11:11, 15 Sty 2011    Temat postu:

Elena taka jakaś ja nie wiem... Ona nawet nie ma jakiś skonkretyzowanych cech charakteru. Typowa "blondyneczka"(nie obrażając blondynek) dajcie jej tipsy i yorka a mamy Paris Hilton. Stefano też nie jest zbyt interesujący. Damon nagle w którejś części przeżył szok osobowościowy i stał się wzorem cnót. Serial bardziej mi się podoba. Damonowi przynajmniej wyostrzyli język. Jego cięte riposty są zabójcze.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość






PostWysłany: Pią 20:19, 25 Lut 2011    Temat postu:

Te książki przypominają mi Modę na Sukces, wszyscy ze wszystkimi, z czasem straciłam rozeznanie, a także jakiekolwiek chęci, by zrozumieć to, co autorka próbowała przekazać czytelnikom. I to "próbowała" jest kluczowe, bo to się ciągnie jak światowej klasy tasiemiec. Damon - taki mroczny -yhy, już Kermit w Mapetach jest bardziej niebezpieczny.
Początek też zniewalający - nowy chłopak przychodzi do szkoły i ucieka przed dziewczyną, która wzbudza jego zainteresowanie - znajome?

Serial 10 razy ciekawszy, choć też nie zachwyca.
Powrót do góry
Scarlett13
Wampirzątko


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 508
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sob 10:12, 19 Mar 2011    Temat postu:

Ja gdzieś już napisałam że mam zamiar przeczytać najnowszą część "midnight". Przeczytałam 5 rozdziałów przetłumaczonych na język polski i...
Jeśli ktokolwiek mówił że gorzej być nie może to bardzo się mylił. W ciągu tych 5 rozdziałów już dwa razy płakała, raz całowała się z Damonem i płakała bo to zrobiła później znów płakała... A dobra nie będę nikogo zanudzać.
Ja mam już dość tej książki. Jeśli choć jeszcze jeden raz przeczytam zdanie "Elena ma piękny uśmiech" albo "Elena zachichotała" to popełnię seppuku.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Scarlett13 dnia Sob 10:14, 19 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość






PostWysłany: Śro 20:11, 24 Sie 2011    Temat postu:

Mogę w pełni sił umysłowych i fizycznych oznajmić, że seria Pamiętników, to najgorsze książki jakie w życiu czytałam. Nieładnie jest mówić, że autor nie ma wuobraźni i tepe. ,ale podziwiam panią Smith, że potrafiła, aż tak się rozpisać na temat w zasadzie... niczego. :-(
Niestety inne jej pozycje też mi nie przypadły do gustu. Sądzę więc że to wina autora, a nie fabuły.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie 15:16, 26 Lut 2012    Temat postu:

Książeczki najambitniejsze nie są, momentami strasznie naiwne i irytujące. Nie mogę jednak zgodzić się z bardzo negatywną opinią, choć Wasze argumenty są w większości słuszne. Mnie przede wszystkim zachwyciło, że bohaterka nie jest tragicznie zakompleksionym stworzeniem, a przejawia zalążki charakteru. Nie mówię, że jest to dobra seria, ale też nie jest najgorzej.
Jeśli jednak ktokolwiek po obejrzeniu serialu chciałby poczytać sobie więcej w tych samych klimatach, książki trzeba omijać szerokim łukiem. Poza imionami bohaterów one się nijak do siebie nie mają.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto 13:14, 03 Lip 2012    Temat postu:

Widzę tu same negatywne opinie.

Szczerze mówiąc książki nie czytałam, ale oglądałam film. Rzeczywiście momentami nudnawy, ale jakby zebrać wszystko do kupy to o całości (3 sezony) mogę powiedzieć, że mi się nawet spodobał.
No ale każdy ma inny gust. Smile
Powrót do góry
Scarlett13
Wampirzątko


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 508
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kielce

PostWysłany: Śro 21:14, 11 Lip 2012    Temat postu:

Serial ma się nijak do książki.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość






PostWysłany: Pon 18:56, 07 Mar 2016    Temat postu:

Przeczytałam, ogladałam i po pewnym czasie oba zaczynają trącić telenowela a serial po odejściu Niny Dobrev jej jeszcze gorszy dlatego przerzuciłam się na The Originals bo TVD straciły cały swój urok
Powrót do góry
Shinedown
Admin


Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 3641
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Everywhere

PostWysłany: Pon 19:14, 07 Mar 2016    Temat postu:

Oglądałam dwa sezony The Originals, jedynie dla Klausa. Później mi się znudziło Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna -> Książki dobre i te słabe / Gnioty i słabe ksiazki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Regulamin