Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna

Oliver Lauren - cykl Delirium

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna -> Literatura dla młodych duchem (Autorzy)
Autor Wiadomość
little_angel_
Nowo narodzony


Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 191
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Czw 15:13, 10 Sty 2013    Temat postu: Oliver Lauren - cykl Delirium

Oliver Lauren - Delirium



Nota wydawcy:

„Mówili, że bez miłości będę szczęśliwa.
Mówili, że lekarstwo na miłość sprawi, że będę bezpieczna.
I zawsze im wierzyłam.
Do dziś.
Teraz wszystko się zmieniło.
Teraz wolę zachorować i kochać choćby przez ułamek sekundy, niż żyć setki lat w kłamstwie”.


Dawniej wierzono, że miłość jest najważniejszą rzeczą pod słońcem.
W imię miłości ludzie byli w stanie zrobić wszystko, nawet zabić.
Potem wynaleziono lekarstwo na miłość.

Czy gdyby miłość była chorobą, chciałbyś się wyleczyć?



Tom 2 - "Pandemonium"



Nota wydawcy:

Kolejna powieść autorki obsypanego nagrodami "Delirium".
Jedna z 5 najlepszych książek według "The New York Times".


Lena żyje w świecie, w którym [miłość] uznano za niebezpieczną chorobę, a ludzie poddawani są zabiegowi, po którym już nigdy nie będą mogli kochać. Tuż przed operacją dziewczyna zakochuje się w Aleksie. Ich wspólna ucieczka kończy się tragicznie... Wśród dymu i płomieni Lena widzi twarz ukochanego po raz ostatni.

Zrozpaczona przystępuje do ruchu oporu, by walczyć o wolność i [miłość]. Na jej drodze staje tajemniczy Julian.

Czy można pokochać największego wroga?





Ostatnio kupiłam oba tomu i czekają w kolejce do przeczytania. Słyszałam, że pozycja warta przeczytania. A wy jak tam? Już po lekturze? Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
daria
Moderator


Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 1169
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: P-ń

PostWysłany: Śro 14:06, 16 Sty 2013    Temat postu:

Nie dla mnie to Delirium. Niesamowicie mnie denerwowało, ale może dlatego, że nie byłam w nastroju na coś młodzieżowego. Za to córce bardzo się podobało.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość






PostWysłany: Śro 15:48, 16 Sty 2013    Temat postu:

Zaczęłam czytać... i jak przerwałam, to sięgnęłam po inną książkę. Delirium ciągle leży dosłownie pół metra ode mnie i sięgam po nie, gdy nie mam nic innego pod ręką do przeczytania. Jakoś nie wciąga, ale mam nadzieję, że to przez niewielką liczbę przeczytanych dotąd stron. Może niedługo akcja się rozwinie. A może mam zbyt wysokie wymagania po tylu wyśmienitych opiniach.
Powrót do góry
little_angel_
Nowo narodzony


Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 191
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pią 11:27, 25 Sty 2013    Temat postu:

Czytałam na innych stronach wiele pozytywnych komentarzy o tej książce i ostatnio z zapałem zaczęłam czytać. I też się trochę rozczarowałam. Chyba miałam troszkę zbyt duże wymagania co do tej książki. Zostało mi już tylko około 100 stron do końca, ale jakoś do tej pory nie powaliła mnie na kolana. A z rozpędu kupiłam oba tomy.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
little_angel_
Nowo narodzony


Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 191
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Śro 10:05, 20 Lut 2013    Temat postu:

Pierewszy tom przeczytałam i był krótko mówiąc średni. Jednak "Pandemonium" mile mnie zaskoczyło. O wiele wiele lepsze niż 1 tom cyklu.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Shinedown
Admin


Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 3641
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Everywhere

PostWysłany: Nie 0:01, 28 Kwi 2019    Temat postu:

Kiedyś czytałam pierwszy tom i nie wiem dlaczego tak wiele osób (choć głównie to są nastolatki) uważa, że ta trylogia jest rewelacyjna. Dla mnie pierwszy tom był średni na tyle, że nawet nie zabrałam się za dalsze części.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
JustynaFilipek47
Sabat czarownic


Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 2982
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:48, 28 Kwi 2019    Temat postu: Oliver Lauren - Cykl Delirium

Kiedyś przeczytałam 1 część tego cyklu, ale jakoś niespecjalnie mi przypadł do gustu i zaintetesował mnie, oceniłam go jako przeciętny średniak. Dletego nie sięgnęłam po kolejne części, gdyż nie czułam chęci by to uczynić Razz .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.paranormalromance.fora.pl Strona Główna -> Literatura dla młodych duchem (Autorzy) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Regulamin